szamba-g04edb4c60_1280
Kategorie:

Zakup domu z szambo.

Avatar
Opublikowane przez Anna

W naszym ostatnim wpisie na blogu omówiliśmy zalety zakupu domu z szambo. Dowiedzieliśmy się, że system szamba mieszkalnego w Polsce ma wiele zalet, takich jak przystępna cena, przyjazność dla środowiska i niskie koszty utrzymania. Biorąc to pod uwagę, istnieją również pewne wady posiadania systemu septycznego.

WADY KUPNA DOMU Z SEPTYKĄ

Konserwacja

Chociaż wymieniamy to jako oszustwo, jest to po prostu konsekwencja każdego materiału stworzonego przez człowieka. Rzeczywistość jest taka, że ​​oczyszczalnie ścieków w twoim mieście wymagają znacznie więcej konserwacji niż szambo w twoim domu, ale po prostu nie zajmujesz się tym osobiście. Zamiast tego płacisz miesięczną opłatę za kogoś innego, aby się tym zajął.

To powiedziawszy, szambo będzie wymagało opróżnienia raz na trzy do pięciu lat, a także sprawdzenia pod kątem wszelkich poniesionych lub poniesionych szkód. Zwykle jest to kilkaset dolarów.

Naprawy należą do Ciebie

Jeśli wystąpi problem z systemem szamba, jesteś odpowiedzialny za zapłacenie za jego naprawę. Kiedy korzystasz z usług szamba miejskiego, są one odpowiedzialne za naprawę pękniętych rur lub części mechanicznych w ich oczyszczalni ścieków. Biorąc to pod uwagę, faktycznie płacisz za te naprawy za pomocą miesięcznej opłaty, tak jak płacisz również za konserwację. Na tym świecie nie ma wiele za darmo, w tym usuwanie twoich odpadów.

Jednym ze sposobów uniknięcia kosztownych napraw jest zauważenie nieprawidłowości w systemie szamba w mieszkaniu i natychmiastowe wezwanie. Rozmoczona ziemia nad szambo jest oznaką wycieku, a także brzydkich zapachów z ziemi lub urządzeń w domu.

Czujność Twojego pola drenażowego

System szamba działa w ten sposób, że najpierw oczyszcza osad będący połączeniem odpadów stałych i płynnych, a następnie uwalnia oczyszczone ścieki do pola drenażowego lub pola ługującego w celu ostatecznego przetworzenia. Jeśli twoje pole drenażowe nie wykonuje odpowiedniej pracy, na przykład rury są zatkane lub korzenie drzew zakłócają przepływ tych płynów, to również musisz je naprawić.

Kwestie kosmiczne

Zbiorniki szamba mogą zajmować dużo miejsca, a jeśli masz mały ogródek w dzielnicy mieszkalnej, może to wpłynąć na twoją przestrzeń użytkową. Na przykład nie można sadzić drzew na szambie ani stawiać na nim huśtawki. Musisz także mieć miejsce na swoje pole drenażowe. Możesz łatwo rozerwać rury, kopiąc wokół szamba, a także nie możesz zaparkować na nim samochodu. Dlatego przestrzeń, którą zajmują szamba betonowe, muszą być uważane za częściowo nieużytkową przez przyszłych właścicieli domów.

FAKTY DOTYCZĄCE SYSTEMÓW SZAMB MIESZKANIOWYCH

  • Szambo powinno służyć przez dziesięciolecia
  • Przydomowe szamba należy pompować co trzy do pięciu lat
  • Szamba są przeznaczone wyłącznie na odpady, tzn. nie są śmietnikami
  • Szamba są samoobsługowe
  • Zbyt duże zużycie wody może doprowadzić do zalania pól odwadniających
  • Wszystkie twoje ścieki trafiają do twojego systemu septycznego