dekoracje do domu i wnętrza (2)
Kategorie:

Podziel swój nowy plan dekoracji domu według pokoju

Najszybszym sposobem na przytłoczenie pustym nowym domem jest próba udekorowania całego domu od razu. Ustal priorytety, które pokoje są dla Ciebie najważniejsze i przygotuj plan dekoracji, po jednym pomieszczeniu na raz! Może zechcesz zacząć od sypialni, salonu i pralni. Wybierz maksymalnie dwa lub trzy pokoje i zaplanuj dekorowanie ich pojedynczo.

Dopasowanie wszystkich pomieszczeń w domu to mit projektowy. Jeśli zdecydujesz, że chcesz przejściową sypialnię, ale nowoczesny salon, wybierz! Twój dom będzie miał o wiele więcej osobowości, gdy będziesz dekorować od zera, po jednym pomieszczeniu na raz. Tylko pamiętaj, aby dodać element jednoczący do wszystkich pomieszczeń, aby zapewnić przepływ, na przykład określony kolor lub element wystroju w stylu architektonicznym domu.

Profesjonalna porada dekoratorska: Nie wiesz, od których pomieszczeń zacząć? Zastanów się, w jakich pokojach spędzasz najwięcej czasu. Najpierw zrób to. Zawsze możesz zrobić pokój gościnny później — zamknij drzwi pokoju gościnnego i na chwilę o nim zapomnij.

Zacznij od największego kawałka w pokoju

Teraz, gdy podzieliłeś swój plan dekoracji na jeden pokój na raz, weź tę samą koncepcję i skup się na znalezieniu najważniejszego elementu w pokoju.

Największy przedmiot w pokoju jest zwykle najważniejszy i najdroższy. Dlatego ważne jest, aby zacząć od tego jednego kawałka i stamtąd pracować. W jadalni zacznij od stołu jadalnego. Do salonu wybierz najpierw sofę lub segment. W Twojej sypialni łóżko jest najważniejszym elementem w pokoju. Dekoracje do domu są bardzo ważne.

Profesjonalna wskazówka dotycząca dekorowania: prawdopodobnie największy element w pokoju to miejsce, w którym zainwestujesz najwięcej pieniędzy. Zwykle jest najczęściej używany w pomieszczeniu, dlatego ważna jest jakość. Prawdopodobnie możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy na doposażaniu, kupowaniu używanych stolików nocnych lub szukaniu niedrogiego stolika kawowego, ale nigdy nie oszczędzaj na sofie!

Farba to Twój nowy najlepszy przyjaciel

Jednym z najłatwiejszych i najtańszych sposobów na przekształcenie pustego płótna jest jego pomalowanie! Przemaluj każdy pokój na wybrany przez siebie kolor. Teraz nie czas na bezpieczeństwo — wybierz żywy, odważny lub bogaty kolor. Nawet neutralny odcień mokki lub jasnoszary może mieć większy wpływ niż zwykła biel. A najlepsze jest to, że jeśli ci się nie podoba, zawsze możesz to przemalować.

Wskazówka dotycząca dekoracji: pomaluj ścianę, na którą chcesz zwrócić największą uwagę, na kolor, który może być trochę zbyt odważny dla Twojego gustu. Gdy to zrobisz, stworzysz ścianę ogniskową. Użyj tego odcienia w mniejszych akcesoriach, takich jak poduszki, wazony lub dywanik, aby połączyć pokój.