Workshop, repair. Tool set on the table
Kategorie:

Jakie narzędzia są potrzebne domowemu stolarzowi?

Avatar
Opublikowane przez Anna

NARZĘDZIA POTRZEBNE KAŻDEMU STOLARZOWI

Jak większość list w Internecie, ta jest oparta na moich doświadczeniach i jest tylko moją opinią. Widziałem niesamowitych stolarzy, którzy potrafią zbudować rzeczy, o których nie mogłem marzyć, używając tylko narzędzi ręcznych. Nie musisz więc posiadać każdej pozycji z tej listy, aby zacząć robić deski do krojenia do sprzedaży na lokalnym rynku rolników. Jeśli jednak chcesz tworzyć różnorodne projekty i nie musisz spędzać godzin na tworzeniu przyrządu do wykonywania zadania dość powszechnego narzędzia, ta lista jest dobrym miejscem do rozpoczęcia.

Zakłada to również, że masz już podstawowe narzędzia do ulepszania domu. Rzeczy takie jak taśma miernicza, wiertarko-wkrętarka akumulatorowa, poziomica, młotek itp. Ta lista, zawierająca różne narzędzia, to kolejny krok w kierunku bycia poważniejszym stolarzem. Stolarz, który może chcieć zacząć generować dochód. I nie myśl, że potrzebujesz wszystkich tych narzędzi naraz. Jak większość ludzi, moją kolekcję budowałem powoli przez kilka lat. I wciąż rośnie!

PIŁA STOŁOWA

Moim zdaniem od tego wszystko się zaczyna. Każdy powinien posiadać piłę stołową, bez względu na to, jak mały jest sklep. Jasne, że możesz użyć kombinacji piły ukośnej i tarczowej i wykonać prawie każde zadanie, do którego użyjesz piły stołowej. Ale wszechstronność, szybkość, szereg przyrządów i dokładność piły stołowej sprawiają, że jest to moje narzędzie numer jeden.

Jeśli wpiszesz w Google „Przyrządy do pił stołowych”, otrzymasz niekończącą się listę przyrządów, które mogą ułatwić Ci życie. Przyrządy, które mogą nawet zastąpić wiele narzędzi z tej listy. Możesz zamienić swoją piłę stołową w wyrówniarkę, ciąć idealnie pod kątem 45 stopni (nawet piła ukośna nie może tego zrobić), wykonać przyrząd do cięcia poprzecznego, który może zasadniczo zastąpić twoją piłę ukośną, a nawet widziałem facetów obracających miski na piła stołowa. Tokarka nie jest potrzebna! Oprócz przyrządów, piła stołowa służy również jako średniej wielkości stół warsztatowy. Dodanie stołu odbiorczego tworzy doskonałą stację roboczą, która jest w pełni funkcjonalna. Nie bój się kupić używanej piły stołowej, jeśli w ogóle masz pod ręką. Nie ma zbyt wielu rzeczy, których nie można naprawić / wyregulować, dopóki silnik działa.

PIŁA TAŚMOWA

Chociaż nie jest to najważniejsze narzędzie w warsztacie, uważam, że piła taśmowa jest najbardziej zabawnym narzędziem w moim warsztacie. Cięcie cienkich fornirów, zakładek lub skomplikowanych krzywizn jest możliwe tylko na piłach taśmowych. Chociaż każde narzędzie wymaga szacunku, nie wywołuje ono strachu przed odrzutem piły stołowej ani wypadkami związanymi z piłą ukośną. Możesz rozbić kawał drewna o grubości 4 cali w ciągu kilku sekund, nie martwiąc się, że kawałek wyleci w górę i wybije oko. Podobnie jak piła stołowa, niewiele na dobrej piły taśmowej, której nie można regulować. Więc nie wahaj się kupić używanego.

SZLIFIERKI ORBITALNEJ

Podążając za super seksownymi narzędziami, takimi jak piła stołowa i piła taśmowa, możesz być zaskoczony widząc prostą szlifierkę oscylacyjną. Nie lekceważ jednak orbitalu. Prawdopodobnie umieściłbym to jako moje drugie najważniejsze narzędzie. Wadą orbitalu jest to, że tak naprawdę może zrobić tylko jedną rzecz, piasek. Gdzie piły stołowe, strugarki i piły taśmowe mogą wykonywać różne zadania, zastępując inne narzędzia w warsztacie. Nadal uważam, że sztyfciarki są niezbędne w domowym warsztacie. Nie ryzykuj kupując szlifierki z drugiej ręki. Zbyt wiele zmiennych i rzeczy, które mogą się na nich zepsuć. W przypadku dowolnego orbitalu kup nowy.

ŻELAZKO

Chociaż frezarka nie jest moim osobistym ulubieńcem, znam wielu stolarzy, którzy umieściliby frezarkę na szczycie swojej listy. Kluczowe narzędzie dla każdego, kto chce wykonywać bardziej tradycyjne projekty, które wymagają wymiarowej tarcicy do idealnie kwadratowych klejów. Wiele osób zakłada, że ​​strugarka może wykonać pracę frezarki, jednak jeśli przełożysz zakrzywioną deskę przez strugarkę, przez większość czasu otrzymasz cieńszą zakrzywioną deskę. Niektórzy powiedzą, aby kupić strugarkę przed strugarką, jednak ja mówię, aby najpierw kupić strugarkę i zrobić dla niej przyrząd do łączenia . Jeśli kupujesz frezarkę stojącą o średnicy 6 cali lub większej, nie bój się kupować używanej. Jednak niektóre używane łóżka łączone mogą być projektem, który należy odpowiednio skonfigurować.

STRUGARKA

Moim zdaniem strugarka to niezbędnik w sklepie. W przeciwieństwie do frezarki, uważam, że możesz sobie poradzić z modelem stołowym, jeśli problemem jest miejsce i / lub pieniądze. Możesz być zaskoczony, ile drewna możesz przenieść za pomocą małej strugarki do pojemników śniadaniowych, ale to nic w porównaniu z modelem wolnostojącym. Niezależnie od tego, czy robisz duże, czy małe zakupy, nie bój się kupować używanych. Po prostu bądź przygotowany na wyrzucenie ostrzy w kupionej maszynie. Nikt nigdy nie sprzedawał strugarki z ostrymi ostrzami. Możesz też użyć gwoździarki.

ODPYLACZ

Nie waż się przejść do następnego narzędzia. Wiem, zbieranie kurzu jest nudne. Chcemy narzędzi, które wytwarzają trociny, a nie je zbierają. Ale ugryź kulę wcześnie i zdobądź trochę prawdziwego zbierania kurzu. Zdrowie jest oczywistym priorytetem. Ale nie zapominaj o zwiększonej produktywności, która ma miejsce w czystym warsztacie. Nie mówiąc już o wzroście rozsądku. Nie wahałbym się kupić używanego odpylacza, ale dobre rzadko się sprzedają. Więc kupuj nowe lub używane z ufnością.