wash-gaee1cfe69_1280
Kategorie:

Higiena pracy: 11 sposobów na utrzymanie czystości w biurze

Wiele osób spędza czas pracy w biurze. Dlatego tak ważne jest dbanie o porządek w miejscu pracy, aby zwiększyć produktywność, a tym samym rozwój firmy. Co więcej, jeśli pracownicy pracują w czystym i uporządkowanym miejscu pracy, jest mniej prawdopodobne, że zachorują, co zwiększy szanse firmy na rotację. Ale jeśli pracują w idealnych warunkach z zachowaniem higieny, pozostaną na swoim stanowisku znacznie dłużej, pomagając napędzać rozwój firmy.

W tym poście omówimy dziewięć skutecznych sposobów na utrzymanie higieny i czystości w miejscu pracy, wszystkie produkty znajdziesz odwiedzając sklep z artykułami BHP, w celu zwiększenia produktywności i bezpieczeństwa.

Wskazówki dotyczące higieny w miejscu pracy: sposoby na utrzymanie higieny i czystości w miejscu pracy

Wdrażaj Politykę Higieny

Zapewnij personelowi pisemną politykę higieny. W ten sposób będą dobrze poinformowani o Twoich oczekiwaniach i intencjach dotyczących czystego biura.

Codziennie wynoś śmieci

Następną rzeczą w polityce higieny w miejscu pracy jest to, że śmieci muszą być wynoszone codziennie, po długim dniu w pracy. Niezbędna ze wszystkich wskazówek dotyczących higieny pracy.

Pozostawiony sam sobie przez dłuższy czas może stać się pożywką dla zarazków i bakterii. Co więcej, śmieci, które długo leżały w pomieszczeniu, pozostawią nieprzyjemny zapach.

To sprawia, że ​​miejsce pracy jest brudne i nieprzyjemne. Śmieci można wynieść z samego rana lub zaraz po tym, jak wszyscy wyjdą do domu.

Zminimalizuj bałagan na biurku

Biurka służą jako stanowiska pracy dla ludzi w biurze i to tam większość pracowników będzie wykonywać większość swojej pracy. Dlatego upewnij się, że wszystko jest tak zorganizowane, jak to tylko możliwe.

Całe miejsce pracy może wyglądać nieporządnie, jeśli biurka są zagracone i nieporządne.

Jednym ze sposobów na utrzymanie porządku i porządku na biurku jest zainstalowanie pojemników na śmieci z dozownikami żelu w krytycznych obszarach biura, do których każdy ma szybki dostęp.

Oceń ryzyko

Zanim będziesz mógł poprawić czystość w swoim miejscu pracy, musisz ocenić ryzyko. Znać i ustalać priorytety dla określonych obszarów zainteresowania.

Przeprowadź pełną ocenę dostarczonego obiektu. Sprawdź, które kluczowe obszary są podatne na bałagan, wycieki, brud i inne czynniki środowiskowe, które mogą mieć wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich? Miejsca te powinny mieć również system wentylacji powietrza.

Spraw, aby codzienne sprzątanie stało się nawykiem

Każdy powinien wziąć pełną odpowiedzialność za swoje stanowisko pracy. Co ważniejsze, każdy pracownik musi dołożyć wszelkich starań, aby wyrobić w sobie nawyk sprzątania i dbania o swój teren.

Oto kilka pomocnych wskazówek dotyczących higieny pracy:

  • Stwórz politykę sprzątania i przekaż ją swoim pracownikom.
  • Umieść znaki, które będą przypominać wszystkim o dbaniu o czystość.
  • Przygotuj listę kontrolną dla obszarów pracy swoich pracowników i czynności, które mogą wykonać, aby zeskanować lub zrobić przed wyjściem, każdego dnia.

Niektóre z rzeczy, które możesz umieścić na swojej liście kontrolnej, to upewnienie się, że każdy obszar w biurze jest wolny od rozlanych płynów, gruzu lub innych zagrożeń w miejscu pracy.

Zachęcaj do higieny pracowników

Niezbędne jest przeszkolenie wszystkich w biurze w zakresie przestrzegania zasad higieny w biurze. Łatwo gromadzi się bałagan i kurz, co stwarza okazję do rozprzestrzeniania się infekcji, zarazków i wirusów.

Utrzymanie czystości w miejscu pracy powinno być obowiązkiem każdego i dlatego nie powinno być brane za pewnik. Higiena osobista każdego pracownika może mieć wpływ na innych w miejscu pracy i znacząco wpływać na ogólną atmosferę. Łazienka powinna być zaopatrzona w mydło, papier toaletowy i podajnik do ręczników papierowych.

Zapewnij czyste chusteczki, środek dezynfekujący i chusteczki higieniczne

W niektórych miejscach pracy w toalecie znajduje się tylko jeden środek dezynfekujący. Aby środowisko pracy było higieniczne, zapewnij swoim pracownikom środki do dezynfekcji rąk, chusteczki czyszczące i chusteczki higieniczne.

Spraw, aby była łatwo dostępna dla wszystkich w biurze, kiedy tylko potrzebują umyć ręce, bez konieczności wizyty w toalecie.

Załóżmy, że ktoś z Twojego personelu chce umyć ręce po wyniesieniu śmieci.

Środki do dezynfekcji rąk powinny być rozmieszczone strategicznie przy wejściach i wyjściach z biura. Przypomni im to o regularnym myciu rąk.

Zapewnij czystą łazienkę

Czysta łazienka to podstawa czystego miejsca pracy. Upewnij się, że jest to regularnie czyszczone i dezynfekowane.

Chusteczki higieniczne, środki dezynfekujące do rąk, dozownik mydła i bieżąca woda również powinny być dostępne.

Upewnij się, że wszystkie naczynia są czyste

Jeśli w Twoim miejscu pracy oferuje się herbatę, kawę i przekąski dla pracowników, upewnij się, że wszyscy myją i myją swoje kubki, sztućce i naczynia po użyciu.

To dlatego, że cząsteczki jedzenia mogą również tworzyć pożywkę dla zarazków. Wszystkie przybory należy myć ciepłą wodą z mydłem, a następnie spłukać i wysuszyć.

Miejsce przygotowywania herbaty i przekąsek należy wytrzeć i wyczyścić po użyciu, a ręczniki powiesić do wyschnięcia.

Zaplanuj sprzątanie biura

Oprócz świadomego wysiłku Twoich pracowników, aby miejsce pracy było czyste, zadbaj o to, aby Twoje miejsce pracy było regularnie sprzątane przez specjalistów od sprzątania.

Twoi pracownicy sprzątający biuro mogą nie być tak dokładni, jak firma sprzątająca wykonująca pracę za Ciebie.

Co więcej, jeśli Twoje biuro jest regularnie sprzątane przez profesjonalne firmy sprzątające, nie będziesz musiał później wydawać znacznej sumy pieniędzy na gruntowne sprzątanie.

Pamiętaj, że gruntowne sprzątanie biura może zająć kilka dni, w zależności od jego nasilenia. Więc możesz nie mieć na to wystarczająco dużo czasu.

Uporządkuj kable

Jedną z rzeczy, o których ludzie często zapominają, jest uporządkowanie kabli.

Może to jednak być potencjalnie niebezpieczne na dłuższą metę i może stanowić zagrożenie, jeśli zostanie pozostawione na niebezpiecznych obszarach. Luźne kable leżące w biurze również mogą utrudniać sprzątanie, więc dobrze uporządkuj kable.

Końcowe przemyślenia

W obliczu globalnej pandemii musisz utrzymywać czyste i zdrowe miejsce pracy dla siebie i swoich pracowników. Egzekwowanie regularnych nawyków sprzątania pomoże utrzymać ogólną czystość w miejscu pracy.

Kiedy twoje miejsce pracy jest czyste, będzie mniej rotacji pracowników, co ostatecznie zwiększy produktywność.