mydła naturalne
Kategorie:

Dlaczego mydła naturalne są tak ważne?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Tradycyjne mydło jest szkodliwe dla środowiska i może powodować problemy zdrowotne. Zamiast tego wybierz najlepsze naturalne mydła w kostkach, jakie możesz zamówić już dziś.

Oto oferta. Zdecydowanie powinniśmy pozbyć się w naszych gospodarstwach toksycznych chemikaliów i szkodliwych produktów,
Jednak większość ludzi myśli o szkodliwych środkach do czyszczenia łazienek i łatwopalnych rozpuszczalnikach, które przechowujemy z dala od zasięgu dzieci.

Kosmetyki ręcznie robione

Jednak zwykłe mydło, którego używamy na co dzień do utrzymania naszej skóry w czystości, może również zawierać szkodliwe substancje.

Dowiedziawszy się o tym, zacząłem szukać bezpieczniejszych alternatyw — domowych mydeł i przepisów na samodzielne wykonanie.

To znaczy, w starożytnym Babilonie mieli kostki mydła i wątpię, czy zawierały niebezpieczne chemikalia.

Jeśli nie przepadasz za robieniem mydła własnoręcznie, są inni, którzy doprowadzili kosmetyki ręcznie robione do perfekcji

Oto 10 moich ulubionych naturalnych kostek mydła, które są znacznie łagodniejsze dla Twojej skóry i środowiska.

mydła naturalne

Co jest złego w tradycyjnych mydłach w kostkach? Czy są toksyczne?

Naturalne mydła w kostkach powstają najczęściej z niedrogich olejów, w tym tłuszczów zwierzęcych, takich jak smalec i łój, a ostatnio coraz częściej z olejów roślinnych.

Następnie pojawia się ług jako drugi najważniejszy składnik. W wyniku reakcji ługu z olejem w procesie znanym jako zmydlanie powstaje mydło. Trzecim składnikiem jest woda, którą dodaje się według określonej receptury. Woda pomaga sklejać się cząsteczkom ługu i oleju.

Mydła naturalne

Są to najbardziej podstawowe składniki występujące w mydle w kostce. Póki co nie ma w nich nic szkodliwego.

Tradycyjne mydło w najczystszej postaci jest prawie nieszkodliwe!

Jednak producenci często dodają inne składniki (!), takie jak barwniki, konserwanty, olejki eteryczne, substancje zapachowe i zapachowe.

Złe dla środowiska

Problem polega na tym, że substancje zapachowe i barwiące można uzyskać za pomocą syntetycznych substancji chemicznych, które mogą zakłócać ekosystemy wodne w wyniku eutrofizacji. Jest to proces, w którym zbiornik wodny staje się zbyt bogaty w składniki odżywcze, co powoduje szkodliwe zakwity glonów, które pozbawiają wodę tlenu.

Jeśli kiedykolwiek wybierałeś się na biwak w pobliżu zbiornika wodnego, z pewnością widziałeś znaki ostrzegające obozowiczów, aby nie używali mydła w jeziorze, rzece, stawie itp. To samo dotyczy wlewania wody z mydłem do naturalnych zbiorników wodnych.

Detergent zawarty w mydle rozbija napięcie powierzchniowe wody, które jest niezbędne do poruszania się wielu owadów poruszających się po wodzie.