wynajem podnośnika koszowego
Kategorie:

Na co uważać przed pracą z podnośnikiem koszowym?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Zatrzymaj się i poświęć chwilę, aby dokładnie przeskanować obszar nad tobą i wokół ciebie, szukając w szczególności linii energetycznych lub innych zagrożeń.

Krok 15 Poszukaj na podłodze platformy obudowy przypominającej bagażnik.

Poszukaj na podłodze platformy obudowy przypominającej bagażnik. Jest to dźwignia włączania sterowania, którą można obsługiwać, umieszczając stopę w osłonie przypominającej bagażnik i naciskając przełącznik czubkiem buta, aby umożliwić sterowanie maszyną. Silnik powinien zwiększyć obroty, gdy przełącznik działa prawidłowo, a większość maszyn jest wyposażona w alarm rozbrzmiewający po uruchomieniu, aby ostrzec osoby postronne, że maszyna się porusza.

Krok 16 Przełącz joystick sterowania wysięgnikiem, aby go podnieść.

Przełącz joystick sterowania wysięgnikiem, aby go podnieść. Na początek idź powoli, przyzwyczajenie się do ruchu wysięgnika zajmuje trochę czasu. W przypadku wind wyposażonych w funkcję pokrętła regulacji prędkości, wybierz lub wybierz niską prędkość, aż poczujesz się komfortowo w obsłudze maszyny. Większość wysięgników podnośników koszowych podnosi się poprzez popchnięcie lewego przełącznika lub joysticka do przodu, a zastosowana siła jest proporcjonalna do prędkości działania wysięgnika. Nowsze podnośniki mają urządzenie zabezpieczające wbudowane w oba joysticki (sterowanie wysięgnikiem i jazda/sterowanie), które wymaga podniesienia pierścienia pod pokrętłem na joysticku, aby umożliwić włączenie urządzenia. Zapobiega to nieoczekiwanemu poruszeniu się platformy w przypadku uderzenia w element sterujący podczas pracy.

Krok 17 Obróć platformę, aby zapoznać się z ruchem/funkcją.

Obróć platformę, aby zapoznać się z tym ruchem/funkcją. Odbywa się to poprzez przesunięcie joysticka w kierunku, w którym ma się obracać wysięgnik (w lewo lub w prawo albo zgodnie z ruchem wskazówek zegara/przeciwnie do ruchu wskazówek zegara). Podczas obracania wysięgnika uważaj na przeszkody.

wynajem podnośnika koszowego

Krok 18 Rozsuń i zsuń wysięgnik, przełączając element sterujący wskazany dla tej funkcji.

Teleskopuj wysięgnik do przodu i do tyłu, przełączając element sterujący wskazany dla tej funkcji. Należy pamiętać, że mniejsze, kompaktowe podnośniki koszowe mogą nie mieć segmentów teleskopowych na wysięgniku.

Krok 19 Zapoznaj się z…

Zapoznaj się z pozostałymi elementami sterującymi podnośników koszowych, takimi jak sterowanie obrotem platformy i sterowanie pochyleniem platformy. Przed manewrowaniem podnośnikiem w pobliżu konstrukcji, nad którą zamierzasz pracować, przećwicz korzystanie z każdej funkcji podnośnika na czystym, równym terenie. Ważne jest, aby zapoznać się z maszyną, gdy masz sprzęt z wynajem podnośnika koszowego.

Krok 20 Prowadź maszynę, aby poczuć działanie elementów sterujących układem kierowniczym/napędem.

Prowadź maszynę, aby poczuć działanie elementów sterujących układem kierowniczym/napędem. Powinieneś obniżyć platformę roboczą na wysokość około trzech stóp nad ziemią, z wysięgnikiem wysuniętym teleskopowo do najkrótszej długości i ustawić platformę pod niewielkim kątem od linii środkowej kół napędowych, aby móc widzieć przed maszyną podczas pracy. to się porusza. Ponownie, przed manewrowaniem wokół konstrukcji lub przeszkód należy pilnie poćwiczyć na równym, czystym terenie.

Krok 21 Użyj prawego (zwykle) joysticka, aby włączyć koła napędowe.

Aby załączyć koła napędowe, użyj prawego (zwykle) joysticka. Większość joysticków ma przyciski sterujące na górze, więc aby skręcić koła w prawo, przełącz prawy przycisk (odwrócony, jeśli cofasz maszynę), aby skręcić w lewo, przełącz lewy przycisk. Popchnij joystick do przodu, aby pojechać maszyną do przodu, i pociągnij joystick do tyłu, aby cofnąć maszynę. Ponownie pamiętaj, że im bardziej popchniesz lub pociągniesz joystick, tym szybciej będzie się poruszać maszyna, dlatego delikatnie pchaj i ciągnij joystick, aż zaznajomisz się z ruchem maszyny.

Krok 22 Zapoznaj się z…

Przed zbliżeniem się do konstrukcji lub stanowiska, z którego planujesz pracować, zapoznaj się ze wszystkimi elementami sterującymi i funkcjami maszyny. Cierpliwość ma kluczowe znaczenie gdy obsługujesz podnośnik koszowy Poznań, a błędy mogą być śmiertelne lub bardzo kosztowne. Przeczytaj poniższe ostrzeżenia i pamiętaj, sprawdź instrukcję obsługi, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat konkretnego podnośnika, którego używasz.