laptopy używane
Kategorie:

8 rzeczy przed zakupem używanego laptopa

1. Dokładnie obejrzyj obudowę

Jeśli masz możliwość osobistego obejrzenia laptopa, wymagane jest pełne badanie ciała. Upewnij się, że na ramie laptopa nie ma pęknięć ani śladów uderzeń. Poszukaj również brakujących śrub, obwisłych zawiasów lub innych anomalii. Nawet jeśli używany laptop Dell działa dobrze, jeśli wydaje się, że upadł zbyt wiele razy, nie masz możliwości dowiedzenia się, jakie może mieć wewnętrzne uszkodzenia, które mogą skrócić żywotność laptopa.

2. Sprawdź stan ekranu

Następnym krytycznym krokiem jest sprawdzenie, czy ekran jest w dobrym stanie. Migotanie, przebarwienia, jasność i wadliwe piksele to wszystko, czego należy szukać. Otwórz wideo i sprawdź, czy kąty widzenia są wystarczające. Zanim kupisz laptopa, porównaj go z innymi.

używane laptopy

3. Sprawdź żywotność baterii

W większości przypadków kompleksowe sprawdzenie baterii może nie być możliwe. Mimo to zagłębienie się w ustawienia zarządzania energią, aby zobaczyć, ile ładunku może utrzymać bateria i stan zdrowia baterii, da ci rozsądne wskazanie, jak długo bateria będzie działać.

4. Sprawdź klawiaturę i gładzik

Wszyscy wiemy, że klawiatura i gładzik to najczęściej używane elementy jakie mają laptopy używane. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem używanego laptopa upewnić się, że oba są w dobrym stanie. Sprawdź klawiaturę pod kątem pękniętych klawiszy, zwróć uwagę na skok klawiszy i sprawdź, czy możesz na niej wygodnie pisać. Jeśli popełniasz wiele błędów, dobrym pomysłem może być zmiana laptopa. Sprawdź obsługiwane ruchy gładzika i wypróbuj je (takie jak powiększanie przez rozsuwanie, przewijanie dwoma palcami, machnięcie trzema palcami itp.). Jeśli masz klawisze myszy, upewnij się, że są łatwe w użyciu.

5. Sprawdź porty i napęd CD/DVD

Eksperymentuj ze wszystkimi portami USB, gniazdami słuchawkowymi, złączami Ethernet, HDMI, gniazdami kart SD i innymi wejściami. Wiele z nich jest podłączonych bezpośrednio do płyty głównej, co może być kosztowne w wymianie. Pomimo faktu, że dyski CD i DVD nie są już w użyciu, wiele laptopów nadal ma napęd CD/DVD. Sprawdź, czy działa.

laptopy używane

6. Sprawdź głośniki i kamerę internetową.

Większość kamer internetowych w laptopach jest słabej jakości. Mimo to posiadanie przeciętnego działającego aparatu jest lepsze niż jego brak. Chociaż wątpimy, aby wiele osób używało głośników laptopów bardzo często, warto sprawdzić, jak głośno mogą one osiągnąć i czy dźwięki nie są stłumione lub zniekształcone.

7. Nie zapomnij o łączności bezprzewodowej.

Nikt tak naprawdę nie chce laptopa, który nie ma dostępu do Internetu, więc upewnij się, że możesz łatwo przeglądać i łączyć się z sieciami Wi-Fi. Sprawdź również wydajność połączenia Bluetooth.

8. Upewnij się, że otrzymujesz najlepszą możliwą ofertę.

Upewnij się, że porównałeś cenę używanego komputera z ceną nowego lub odnowionego porównywalnego przed dokonaniem zakupu. Jeśli planujesz uaktualnić sprzęt, przeprowadź badania i porównaj ceny, aby sprawdzić, czy lepiej byłoby kupić nowy. Zakup używanego laptopa nie musi być trudny. Możesz potencjalnie zapobiec dokonaniu zakupu, którego będziesz żałować, jeśli wykonasz te proste testy.