Niektórzy ludzie mogą doświadczyć dramatycznych rezultatów w branży hipnoterapia Lublin. W innych przypadkach ludzie mogą po prostu czuć się bardzo zrelaksowani. Niektóre z korzyści płynących z hipnoterapii mogą obejmować:
- Świadomość : Niektórzy ludzie pozostają w pełni świadomi podczas całego doświadczenia. Przypominają sobie wszystko, co się dzieje, a nawet są w stanie prowadzić rozmowy podczas hipnozy. Inni ludzie mogą doświadczać stanów relaksu, które są tak głębokie, że mogą nawet czuć się oderwane od tego, co się dzieje.
- Focus : Przez większość czasu jesteśmy rozpraszani przez otoczenie. Niezależnie od tego, czy telewizor ryczy, dzieci wymagają uwagi, czy współmałżonek chce rozmawiać, pełne skoncentrowanie się na sobie może być trudne. Nasze świadome umysły również są zagracone. Możesz być zaniepokojony zapłaceniem rachunku, zaniepokojonym nadchodzącym projektem lub planowaniem dzisiejszej kolacji. Sesja terapeutyczna ma na celu przełamanie tych codziennych obaw i umożliwienie całkowitego skupienia się na bieżącym problemie.
- Relaks : W stanie hipnozy jesteś głęboko zrelaksowany. Twój świadomy umysł jest wyciszony, pozwalając nieświadomemu umysłowi na głębokie skupienie się na twoim problemie. Jesteś też spokojniejszy, a przez to bardziej podatny na stawianie czoła swoim problemom lub lękom.
Większość hipnoterapeutów wykorzystuje szereg uspokajających komunikatów, takich jak „jesteś bezpieczny” i „nikt nie może cię skrzywdzić”, aby zapewnić swoich klientów, że podczas hipnozy mogą obiektywnie stawić czoła swoim problemom bez reakcji spanikowanej .
Skuteczność
Skuteczność i wpływ hipnoterapii może się różnić w zależności od osoby i sposobu, w jaki stosuje się leczenie. Wykazano, że hipnoterapia ma pewien stopień skuteczności w niektórych zastosowaniach, w szczególności:
- Redukcja i kontrola bólu podczas zabiegów stomatologicznych i porodu
- Zmniejszenie nudności i wymiotów u osób leczonych z powodu raka za pomocą chemioterapii
- Zmniejszenie nasilenia objawów związanych z zespołem jelita drażliwego (IBS) 4
Chociaż może pomóc ludziom radzić sobie z problemami związanymi ze stresem i lękiem, najlepiej jest stosować w połączeniu z terapiami pierwszego rzutu, takimi jak terapia poznawczo-behawioralna (CBT) i leki.
Wyniki badania opublikowanego w numerze Journal of Affective Disorders z maja 2021 r. wykazały, że hipnoterapia była nie mniej skuteczna niż CBT w leczeniu łagodnej do umiarkowanej depresji. Wyniki wskazały, że tam, gdzie CBT prowadziło do 38,5% zmniejszenia nasilenia objawów, hipnoterapia skutkowała 44,6% zmniejszeniem.
Ponieważ naukowcy nadal badają potencjalne zastosowania hipnoterapii, technika ta może zyskać większą akceptację w leczeniu różnych schorzeń.