kwon-junho-rAdv5yB8gDc-unsplash
Kategorie:

Jak zainstalować kuchenkę gazową.

Avatar
Opublikowane przez Anna

Zamontuj rury i zawory, aby przedłużyć je do nowej kuchenki gazowej

Teraz nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Musisz dopasować rury i zawory do nowej kuchenki gazowej. Zanim to zrobisz, posmaruj gwint rury lakierem do rur. Materiał ten odgrywa kluczową rolę w realizacji Twojego szczelnego celu. Czasami gazownik łódź używa taśmy do rur.

Chociaż może działać w przypadku innych rur, wiąże się z ogromnymi pakietami ryzyka. Na przykład z czasem poluzuje się i prawdopodobnie spowoduje zatkanie rur gazowych. Ten aspekt może prowadzić do bolesnych skutków.

Montaż rur można wykonać w warsztacie lub garażu. Następnie możesz przenieść je do ściany w celu zamocowania. Pamiętaj, zawsze unikaj zakrętów i zakrętów pod kątem 90 stopni . Takie utrudnią Ci pracę, gdy będziesz chciał dokręcić rury. Dlatego upewnij się, że żadna rura nie ma zagięć pod kątem prostym.

Rozważ elastyczną rurę

Podczas podłączania wody możesz nie potrzebować elastycznych rur. Inaczej jest w przypadku instalacji gazowych. Elastyczne rury są priorytetem w procesie instalacji. Rury te ułatwiają pracę z kilku powodów.

Po pierwsze, rury mogą przechodzić przez ściany i omijać każdą przeszkodę. Ten aspekt oznacza, że ​​nie będziesz potrzebować wielu połączeń na rurze. Jak wiesz, niewiele połączeń przekłada się na problemy z niskimi przeciekami. Ponadto kilka połączeń pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie trzeba kupować szeregu łączników.

Ponadto jest łatwy w instalacji w porównaniu z tradycyjnymi rurami czarnymi i gwintowanymi. Możesz zamocować elastyczną rurę w miejscu, w którym rura gwintowana nie może się zmieścić lub będzie wymagała jej przecięcia. W związku z tym zawsze wybieraj elastyczne rury, zwłaszcza jeśli Twój kraj jest narażony na trzęsienia ziemi.

Częste potrząsanie może uszkodzić tradycyjne rury. Dzięki elastycznym rurkom dostosują się do ruchów. Więc nie ma możliwości wycieku.

Oceń szczelność przewodu gazowego

Szczelność jest kluczowym aspektem instalacji gazowej. Twój rurociąg powinien być szczelny, co oznacza, że ​​żaden gaz nie wycieka. Ocena linii gazowej jest niezbędna do zwiększenia bezpieczeństwa Twojego gospodarstwa domowego. Brak wycieku gazu to gwarancja, że ​​Twój dom jest bezpieczny przed pożarem związanym z gazem. Można to osiągnąć tylko poprzez zapewnienie szczelności przewodu gazowego.

Aby ocenić problemy z łączeniem, przygotuj mieszankę płynu do mycia naczyń lub mydła z wodą. Nałóż tę mieszaninę na połączenia rur i punkty mocowania. Brak pęcherzyków oznacza, że ​​powietrze nie wypływa. Jeśli zauważysz bulgotanie, masz pewność, że Twoje przyłącza gazowe łódź przeciekają.

W takim przypadku konieczne jest dalsze dokręcenie okuć. Teraz sprawdź, czy problem nadal występuje. Jeśli problem pozostaje nierozwiązany, rozważ zerwanie połączenia. Nałóż dodatkową pastę do rur na gwinty i ponownie ją zamocuj. Jeśli nic nie działa, masz niewłaściwe rury i złączki. Wszystko, czego potrzebujesz, to zdobyć nowy zestaw rur i materiałów montażowych.

Aby uniknąć takich przypadków, zaleca się współpracę z profesjonalnym gazownikiem . Monter posiada wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. W związku z tym nigdy nie popełnią błędu wybierając niewłaściwe rury i kształtki. W ten sposób zaoszczędzisz pieniądze i czas.