fantastic-winter-landscape-trodden-trails-that-lead-into-min
Kategorie:

Jak utrzymać aktywność fizyczną dziecka w zimę?

Avatar
Opublikowane przez Anna

Utrzymanie aktywności dzieci zimą

Burzliwe dni zbyt często zamieniają się w maraton telewizji, gier wideo i iPada. Nawet w ponurą pogodę konieczne jest, aby dzieci były aktywne 

Według Kanadyjskiego Towarzystwa Fizjologii Ćwiczeń dzieci w wieku od 5 do 11 lat powinny ograniczyć czas spędzany przed ekranem do dwóch godzin dziennie. Im mniej czasu spędzisz przed ekranem, tym lepiej dla twojego zdrowia. Kanadyjskie wytyczne dotyczące aktywności fizycznej zalecają dzieciom w wieku od 5 do 11 lat co najmniej 60 minut aktywności fizycznej o umiarkowanej lub intensywnej intensywności  każdego dnia. 

Obejmujący: 

 1. Intensywne aktywności fizyczne co najmniej 3 dni w tygodniu; 
 2. Zajęcia wzmacniające mięśnie i kości co najmniej 3 dni w tygodniu; 
 3. Codzienna większa aktywność fizyczna prowadzi do większych korzyści zdrowotnych.

Większa codzienna aktywność fizyczna jest korzystna dla zdrowia

Regularna aktywność fizyczna dzieci i młodzieży wiąże się z poprawą poziomu cholesterolu i ciśnienia krwi, składu ciała, gęstości kości, sprawności fizycznej, wyników w szkole oraz aspektów zdrowia psychicznego, w tym samooceny. Z drugiej strony, rekreacyjne siedzące zachowania, takie jak czas spędzony przed telewizorem lub granie w gry wideo, są powiązane z otyłością, zespołem metabolicznym, nadciśnieniem i niższymi wynikami w zakresie wskaźników psychospołecznych problemów zdrowotnych, takich jak zadowolenie z obrazu ciała. Obozy dla dzieci są też niezapomnianą atrakcją na wiele lat.

Idź pobawić się na zewnątrz

Zdrowy styl życia powinien zawierać jeden zasadniczy element: spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Z naszymi kanadyjskimi zimami jeszcze ważniejsze jest wyjście na zewnątrz w miesiącach zimowych. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu ma wiele zalet. Tu jest kilka:

 • Poprawiony nastrój i samoocena;
 • Wkład w poprawę wyników w nauce i/lub produktywności w pracy;
 • Poprawiona koncentracja i uwaga;
 • Podwyższony poziom witaminy D;
 • Poprawiona jakość snu; oraz,
 • Redukcja niektórych objawów chorób zakaźnych.

10 fajnych zajęć na zewnątrz w burzowe dni

Przygotuj się na śnieżne dni, kiedy nie ma szkoły, więc dzieci chcą się bawić na zewnątrz:

 1. Jedź na sanki ! Ponadto wchodzenie pod górę, aby lepiej zejść, sprawia, że ​​serce działa.
 2. Idź na trekking , rakiety śnieżne lub narciarstwo biegowe .
 3. Zrób bałwana . Rzuć kulki, małe lub duże. Zbuduj bałwana lub całą rodzinę bałwanów jako zespół lub sam. Znajdź kamyki zamiast oczu, gałęzie zamiast ramion i ogrzej go czapką i szalikiem!
 4. Walcz na śnieżki ! Pokaż dzieciom, jak zrobić śnieżkę. Podczas walki unikanie śnieżek będzie zużywać tyle samo energii, co bieganie. Rzucaj piłki do celu. Umieść cel w pewnej odległości i poproś dzieci, aby poćwiczyły rzucanie przez ramię lub od spodu.
 5. Zbuduj śnieżny fort lub igloo. Dobrze zapakuj śnieg w bloki i ułóż je, aby zbudować bezpieczne miejsce do ukrycia! 
 6. Gdy odśnieżasz podjazd lub chodnik, pozwól dzieciom pomóc! Albo niech stworzą własną ścieżkę… może labirynt śnieżny!
 7. Spaceruj po śniegu i zostawiaj ślady obrzydliwego bałwana!
 8. Szukaj śladów zwierząt na śniegu i spróbuj je zidentyfikować! Czy możesz znaleźć ślady królika? Wiewiórki? Jeleń? Dowiedz się, co jest w Twoim ogrodzie! Nie jesteś pewien ? Rób zdjęcia i szukaj ich razem później.
 9. Bądź kreatywny na zewnątrz na mrozie! Pomaluj śnieg ! Dodaj trochę koloru!
 10. W świeżym śniegu połóż się i stwórz razem śnieżne anioły . Stwórz całą rodzinę śnieżnych aniołów!

Ubierz się na pogodę

Aby być aktywnym i spędzać czas na świeżym powietrzu zimą, upewnij się, że Ty i Twoja rodzina jesteście ubrani i wyposażeni odpowiednio do pogody! Dzieci będą chętniej bawić się na zewnątrz, jeśli będą mogły się ogrzać dzięki dobrym warstwom odzieży. Jest to niezbędne, aby mogli cieszyć się zimowymi aktywnościami. 

 1. W przypadku pierwszej warstwy (w bezpośrednim kontakcie ze skórą) unikaj bawełny, ponieważ pochłania i zatrzymuje wilgoć oraz zapobiega nagrzewaniu się. Wybierz pieluchę wykonaną z włókien hydrofobowych, takich jak poliester.
 2. Druga warstwa musi być warstwą izolacyjną. Najlepiej z polaru lub polaru. 
 3. Trzecia warstwa powinna być zewnętrzną warstwą ochronną. Najlepiej wybrać warstwę wiatroszczelną i wodoodporną, oddychającą. 
 4. Pamiętaj, że dzieci będą chciały, abyś został na zewnątrz dłużej, jeśli mogą być ciepłe i suche! 

 

Więcej źródeł inspiracji

Zachowaj aktywność swoich dzieci tej zimy dzięki tym zabawnym grom o tematyce zimowej . Obozy zimowe dla dzieci gwarantują niezapomniane  wrażenia dla dzieci i młodzieży. Dorosły, każdy pamięta ten pobyt w górach z przyjaciółmi.