szamba (2)
Kategorie:

Dlaczego czyści się szambo i jak często?

Szamba to zbiorniki, które można podłączyć do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Są one często używane na obszarach wiejskich, gdzie nie są zainstalowane lub nie są używane linie kanalizacyjne. Jeśli masz szambo, upewnij się, że zbiornik jest czyszczony, regularnie przepompowując. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o utrzymaniu czystości zbiornika.

Dlaczego trzeba czyścić szambo?

Kiedy spłukasz toaletę w domu, użyjesz wody do wzięcia prysznica lub uruchomisz pralkę, zużyta woda i nieczystości trafiają do szamba. Szambo jest zaprojektowane tak, aby ciecz, taka jak woda, mogła być odprowadzana ze zbiornika do pola drenażowego. Ale odpady opadają na dno zbiornika i pozostają.

Gdy odpady zaczynają się rozkładać, zamieniają się w szlam lub szlam. Pompowanie zbiornika usuwa ten szlam, zapobiegając zapełnieniu zbiornika tak, że nie może on działać lub przeleje się na podwórko.

Czy możesz sam wyczyścić szambo?

Technicznie rzecz biorąc, możesz sam wyczyścić szambo. Jednak profesjonaliści nie zalecają tego. Czyszczenie szamba to trudny i pracochłonny proces. Jeśli zrobisz to nieprawidłowo, możesz uszkodzić zbiornik, niewłaściwie pozbyć się odpadów lub nie usunąć wszystkich odpadów ze zbiornika.

Powinieneś zatrudnić profesjonalistę do czyszczenia szamba z wielu powodów. Profesjonalista może szybko i łatwo zlokalizować Twój czołg i wykopać go. Profesjonalista ma narzędzia potrzebne do prawidłowego pompowania zbiornika. Specjalista posiada również wiedzę i przeszkolenie, aby usunąć wszystkie odpady z Twojego zbiornika i odpowiednio je zutylizować.

Jak często należy czyścić Twój zbiornik?

Musisz regularnie przepompowywać szambo, aby utrzymać go w czystości. To może sprawić, że będziesz się zastanawiać, jak często należy pompować zbiornik.

Różne czynniki wpływają na częstotliwość, z jaką Twój zbiornik musi być przepompowywany, takie jak wielkość zbiornika, wielkość Twojego domu, liczba osób tam mieszkających, ilość odpadów z produktów gospodarstwa domowego oraz czy używasz enzymów lub bakterii w twoim zbiorniku.

Specjalista od szamba może oszacować, jak często należy pompować zbiornik na podstawie tych czynników.

Skąd wiesz, kiedy Twój zbiornik ma zostać wyczyszczony?

Oprócz specjalisty ds. septyki, który przedstawi szacunkowy harmonogram pompowania, Twój zbiornik może również dostarczyć oznak, że zbiornik należy wyczyścić.

Kiedy Twój zbiornik musi być przepompowany, woda może zacząć powoli spływać z Twojego domu. Możesz zauważyć kałuże wody wokół stóp pod prysznicem lub wodę z umywalki, która powoli odpływa podczas zmywania naczyń.

Innym znakiem, że szambo należy przepompować, są nieprzyjemne zapachy. Kiedy twój zbiornik jest pełny, mogą być obecne zapachy. Te zapachy mogą być obecne na podwórku wokół zbiornika lub mogą przedostawać się rurami do domu, a zapachy mogą być wyczuwalne w pobliżu kanalizacji.

Wreszcie, jeśli twój zbiornik jest spóźniony na pompowanie, twój zbiornik może zacząć się przepełniać. Kiedy to nastąpi, zobaczysz kałuże lub kałużę wody i odpadów na swoim podwórku wokół szamba. Upewnij się, że wiesz, gdzie znajduje się twój zbiornik, abyś mógł mieć oko na stojącą wodę w okolicy.