szamba betonowe (1)
Kategorie:

Co się dzieje podczas czyszczenia szamba?

Jeśli jesteś nowy w korzystaniu z szamba lub nigdy go nie używałeś, ale spodziewasz się tego w przyszłości, możesz nie być zbyt zaznajomiony z procesem czyszczenia szamba.

Nasza firma chciałby podzielić się przydatnymi informacjami na temat tego, co się dzieje, gdy szambo zostanie oczyszczone. Proces czyszczenia szamba ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że ​​ścieki mogą być usuwane w bezpiecznej przestrzeni.

Po oczyszczeniu szamba dzieją się trzy ważne rzeczy.

1. Szlam jest usuwany

Szlam, który składa się z ciał stałych, które gromadzą się podczas korzystania z szamba, jest usuwany podczas podstawowego procesu pompowania za pomocą długiego węża przypominającego próżnię.

W szczególności szlam to nieorganiczne ciała stałe wytwarzane przez bakterie w zbiorniku. Jeśli zlekceważysz, mieszanka będzie gromadzić się w dolnej części zbiornika i wznosić się coraz wyżej.
Usuwanie szlamu jest kluczowym elementem czyszczenia szamba, ponieważ w ten sposób powstaje miejsce na więcej drenażu i odpadów.

2. Linie pola drenażowego są wyczyszczone

Linie drenażowe, które umożliwiają prawidłowy przepływ szlamu i innych związków, należy w razie potrzeby wyczyścić.

Twoje pole drenażowe jest odpowiedzialne za odbiór „czystej” wody z szamba. Z pola drenażowego woda zostanie bezpiecznie skierowana do otaczającej gleby.

Regularne czyszczenie linii odpływowych jest ważnym zadaniem, które pomaga w płynnym i wydajnym działaniu systemu septycznego od początku do końca.

3. Filtry są czyszczone

Szambo zawiera filtry przeznaczone do zbierania kłaczków, fusów po kawie i innych przedmiotów, których nie mogą rozłożyć normalne bakterie znajdujące się w zbiorniku.

Filtry szamba powinny być sprawdzane podczas wszystkich czyszczenia i kontroli zbiorników. Jeśli filtry staną się zbyt pełne, nastąpią kopie zapasowe. Twój dostawca septycznych ma sprzęt i doświadczenie, aby bezpiecznie i dokładnie wyczyścić te filtry.

Z czasem filtry się zużyją. Kiedy tak się stanie, należy je wymienić.

Jak często potrzebujesz tej usługi?

Czyszczenie szamba odbywa się zwykle raz na rok do trzech lat. Twój harmonogram będzie zależał od tego, jak bardzo wykorzystasz swój czołg. Po wykonaniu kilku wezwań serwisowych do Twojej nieruchomości, będziemy mieć dobre pojęcie o optymalnym harmonogramie pompowania zbiorników i innych czynności konserwacyjnych.

Jeśli zaniedbasz wypompowanie przepełnionego zbiornika, możesz doświadczyć:

  • Powolne odpływy zlewów i wanien w całym domu
  • Odpływy, które uzupełniają się z surowymi ściekami
  • Toalety, które nie spłukują się skutecznie ani nie napełniają ściekami
  • Nieprzyjemne zapachy wewnątrz i na zewnątrz twojego domu
  • Wilgotne plamy na twoim podwórku w pobliżu zbiornika
  • Niezwykle bujna trawa nad lub w pobliżu szamba

Jeśli zauważysz którykolwiek z tych znaków, powinieneś umówić się na kontrolę i czyszczenie zbiornika.

Szukasz dostawcy szamba w swojej okolicy?